swissQprint’in ilk roll to roll baskı makinesi Karibu ve 3. nesil flatbed modellerindeki geliştirmeleri görmek isteyenler FESPA Global Expo 2019’da swissQprint’in standına yoğun ilgi gösterecek.

Türk baskı ve reklamcılık endüstrisinin UV baskı teknolojilerindeki güvenilir teknoloji tedarik partneri Pigment Reklam, 14-17 Mayıs 2019 tarihleri arasında Münih’te düzenlenecek olan FESPA Global Expo 2019 fuarında prestijli ana markası swissQprint’i yalnız bırakmayacak. Salon A5 Stant H30’da yer alan swissQprint standında, hem 3. nesil flatbed baskı modellerindeki yeni geliştirmeler sergilenecek hem de markanın ilk roll to roll UV baskı makinesi Karibu’nun lansmanı yapılacak.

FESPA 2019 fuarının kendileri ve sektör için büyük bir öneme sahip olduğunu dile getiren Pigment Reklam Firma Sahibi Serkan Çağlıyan, swissQprint için bir dönüm noktasının yaşanacağını kaydetti. Çağlıyan; “swissQprint UV flatbed modellerden oluşan 3. jenerasyonu ile geçen yıl fuarın ilgi odağı olmuştu. Bu ürün gruplarındaki geliştirmeler bu yıl ki fuarda görülebilecek. Örneğin Impala 3 ve robotik kol Rob’un ne kadar verimli ve başarılı çalıştığı numune baskılarla gösterilecek. Ancak esas vurgu ilk roll to roll baskı makinesi Karibu üzerine olacak. Karibu UV baskı pazarına dönük ürün gamını tamamlayacak son geliştirmedir” dedi.

Karibu 20 yıllık deneyime dayanılarak geliştirildi

Karibu’nun tipik swissQprint hassasiyet, güvenilirlik, uzun ömürlülük gibi özelliklerini taşıdığını belirten Çağlıyan, FESPA 2019 sonrasında en çok bu lansmanın hatırlanacağını söyledi. “Verimliliği ve kaliteyi birleştiren bir roll to roll inovasyonu olan Karibu, firmanın bu alandaki 20 yıllık deneyimine dayanıyor” diyen Çağlıyan, yeni makinanın duyurulan temel özelliklerini şöyle özetledi;

“Dünya lansmanına kadar Karibu’nun önemli özellikleri bir sır gibi saklanıyor. Ancak dikkat çekici detaylar sektörle paylaşıldı. Örneğin kolay rulo taşıma özelliği var. Verimi, güvenilirliği ve hassasiyeti arttıran Karibu kaset sistemi ile birkaç dakika içinde rulolar yerleştirilip, baskı işlemine hazır hale getiriliyor. Arkadan aydınlatmalı baskıların anında, gerçek zamanlı olarak uygulamadaki görünümünün elde edilmesi optimum üretim ve minimum kayıp sağlıyor.

Hassas olarak ayarlanabilen Tip Switch Vakum sistemi sayesinde, zahmetsizce gelişmiş bir medya kontrolü elde ediliyor. Her bir segment sadece bir parmak dokunuşuyla değiştiriliyor. Her türlü roll to roll baskı için geliştirilen Karibu mürekkepleri Greenguard Gold sertifikasına sahip. Yani okullar ve sağlık tesisleri dahil olmak üzere insanların bulunduğu her yerde güvenle kullanılabilir. Zaman kazandıran ve baskı sonrasında temizliğe ihtiyaç duymayan mesh baskı da Karibu ile gerçekleştirilebilir.”

FESPA Global Expo 2019 fuarı boyunca ziyaretçilerle yakından ilgileneceklerini dile getiren Serkan Çağlıyan, hem mevcut ürünler hem de lansmanı yapılacak olan Karibu hakkında önemli bilgileri paylaşacaklarını açıkladı.

  1. Nesil Modeller kullanıcılarına yeni fırsatlar sunuyor

swissQprint 3. nesil UV flatbed baskı modelleriyle üretkenliği ve baskı kalitesini bir adım öteye götürüyor. Farklı baskı ölçü ve hızlarına sahip olan modellerin hepsi swissQprint’in yüksek mühendislik kalitesine ve güvenilirliğine sahip bulunuyor. Kullanıcı profilinin çeşitliliğine yanıt olarak geliştirilen bu modeller yüksek esneklikleri ve özelleştirilebilirlikleri ile müşterilerine yeni pazar fırsatları sunuyor;

Giriş seviyesi için Oryx 3 (2,5 x 2m flatbed, 65 m2/s baskı gücü), orta segment için Impala 3 (2,5 x 2m flatbed, 180m2/s baskı gücü) ve endüstriyel baskı işleri için Nyala 3 (3,2 x 2 m flatbed, 206m2/s baskı gücü) modellerinin yanı sıra, seriye Impala 3S (2,5 x 2m flatbed, 317m2/s baskı gücü) ve Nyala 3S (3,2 x 2m flatbed, 370m2/s baskı gücü) modelleri de eklenmiş bulunuyor.

Nyala 4. Kez En Çok Satan Model Oldu

Nyala modeli ayrıca Avrupa pazarında ulaştığı başarıyı sürdürüyor. İsviçreli bir pazar araştırma enstitüsü olan Infosource’a göre, Nyala markası, kendi segmentinde üst üste 4. defa Avrupa’nın en çok satılan modeli oldu. Nyala’nın bu başarıyı üst üste 4. defa elde etmesi hem swissQprint hem de Türkiye mümessili Pigment Reklam için motive edici bir gelişme oldu.

Basın bülteni ve yüksek çözünürlüklü görselleri indirmek için tıklayınız.