Impala 3

Verimli ve Kompakt Model

Impala 3 küçük bir üretim alanında büyük işleri çok verimli bir şekilde yapar. Bu kullanıcı dostu UV LED baskı makinesi ile çalışmak çok keyiflidir. İkna edici sonuçlar elde eden Impala 3,  katma değeri yüksek ürünler üretirken çok az çevresel etki yaratır.

Kompakt

Neden tüm işleri yerine getirebilen kompakt bir baskı makinesi ile çalışabilecekken, değerli iş alanınızı birden fazla makine kurulumu ile doldurasınız ki? Flatbed’e dayanan Impala 3 istenildiği takdirde esnek sürekli medyalarınız için bir rulo baskı makinesine dönüştürülebilir. Ya da 2.5×2 metre çalışma alanına sahip olmasına rağmen Board seçeneği kullanılarak 4 metre uzunluğuna kadar sert medyalara işlem yapabilirsiniz.

Verimli

swissQprint’in eşsiz işaretleme pimleri size baskı alanının optimum kullanımı için imkan tanıyor. Tandem fonksiyonu ne makinaya ne de operatöre bekleme izni vermiyor. Rob ile takım yapıldıklarında Impala 3 insansız değişimlere imkan tanıyor.

Oyuncu

Implara 3 yaratıcı ifadelere bayılır. LED kürleme sayesinde çok hassas materyalleri işleyebilir. Fikirlere ve taleplere bağlı olarak birçok baskı modu vardır ve buna görsel ve dokunulabilir 3D efektler de dahildir.

Temel Özellikler
2,5×2 m flatbed
180 m²/s maksimum üretim
Özgürce ayarlanabilen 9 renk kanalı
CMYK + 5 renk

3. Jenerasyon Nedir?

SEÇENEKLER

Rulodan ruloya opsiyonu

Rulodan ruloya seçeneği Impala 3’ünüzü bir rulo baskı makinesine dönüştürür. 180 kg ağırlık ve 360 mm çapına kadar ruloları güvenli bir şekilde sarıp açabilir. Entegre kontrol aygıtı çekiş gücünü sorunsuz bir baskı imajı için kontrol eder ve ayarlamaları yapar.

Çift roll opsiyonu da yeni

Çift rulo opsiyonu çalışmaya başladığında baskı makinesi iki ruloyu paralel bir şekilde çalıştırır. Verimliliği iki katına çıkardığını fark ettiniz değil mi? Bu sistem 100 kg’ye kadar rulo genişliğini sorunsuzca baskı yatağının üzerinde hareket ettirir. Diferansiyel milli besleme materyali sarma sırasındaki küçük bozulmaların önüne geçer.

Levha opsiyonu

swissQprint’in geniş formatlı inkjet yazıcıları, büyük boyutlu panoları ve zorlu rulo medyalarını baskı süresinde tam güçlü vakumun altında sıkıca tutan becerikli levha opsiyonu ile donatılabiliyor. Baskı ışını tablanın sonuna geldiğinde, sofistike besleme sistemi devralıyor ve baskı malzemesini otomatik olarak ilerletiyor. Bu medya yeni başlangıç noktasına yerleştirildikten hemen sonra baskı sorunsuzca devam ediyor.

Rob

Robot medyaları Impala 3 flatbed baskı makinesine yükler ve boşaltır. İkisi birlikte ekstradan fazla çalışarak personelin rutin görevlerini omuzlarından alır. Bu otomasyon, kullanımı ve böylece yatırımın geri dönüşlerini optimize eder.

Hemen hemen her geçirimsiz yüzeye sahip yeterince sert materyal işlenebilir. 10 dakika içerisinde yalnızca birkaç basit adımla Rob baskı makinesine takılır ve çalışmaya hazırdır. Birkaç başka mouse tıklamasıyla iş kurulur ve baş ağrısı ya da ek bir çaba olmadan, her şey başlar. Çünkü bu adımda ürün yazılımı işi devralır. Bu yazılım, hem eğitilebilir Rob hem de yazıcıyla iletişim kurar.

Operatör anında kolayca görev değiştirebilir hatta akşam eve gidebilir. Rob ve baskı makinesi ekstra vardiyaları sadece kendi başlarına halledebilir. Bir işlem bundan daha az karmaşık ya da daha güvenilir hale gelemez. Rob haftanın 7 günü 24 saat işleme hazırdır. Rutin işleri sıkıntısız-tutarlı hassasiyet ve yüksek verimlilikle- halleder. Rutin işleri sıkıntısız, tutarlı hassasiyet ve yüksek verimlilikle halleder. Müşteriler daha kısa teslimat süresi elde eder, tedarikçiler ise daha yüksek geri dönüşler alır.

Ve eğer Rob’un yardım edemeyeceği bir iş olursa bir sonraki açılmaya kadar küçük bir kenara çekilir. Her halükarda geniş format yazıcı her zaman erişilebilir haldedir.

Vardiya çalışması

Alex bir Impala 3 çalıştırıyor. Bugün birçok farklı işlem gerçekleştirdi;bir multi-panel reklam panosu, çeşitli rulo işleri ve birkaç kısa çalışmalar-her biri farklı boyutlarda-Kapanış vaktine yakın bir mücevherat tedarikçisinden acil bir sipariş aldı. 500 tanıtım posterinin basılması gerekiyor. Bu Rob için ideal bir görev.

Böylece, Alex çıkmadan önce işi ayarlıyor:
Basılacak malzeme: 1mm kalınlığında ve 500×700 mm genişliğinde PVC köpük panoları
Pano sayısı: 500
Baskı modu: Kalite modu (saatte 48 m²)