Ana Sayfa caldera

caldera

Caldera ’nın ödüllü yazılımının en yeni versiyonu RIP’e hazır
APPE 4 ile donatılan, farklı dillerde mevcut olup en son Mac OS için hazır olan V11, görüntü işleme sürecini hızlandırmanın yanı sıra tüm türler için geniş formatta baskı organizasyonunu geliştiriyor.

Caldera V11 Nedir?
Firmanın 25. yıldönümünde sunulan Caldera’nın öncü RIP yazılımının bu yeni versiyonu baskı prosesine daha fazla güç ve olanak sağlıyor. V11 yenilikçi olarak renk kontrolü, daha iyi dosya hazırlama ve büyük ölçüde gelişmiş RIP hızıyla geliştirildi. Kalite için tasarlanan ve güç için geliştirilen V11, sınırlamalar olmadan baskı elde etmenizi ve üretim hedeflerinizi mümkün olduğunu düşündüğünüzden çok daha fazla arttırmanızı sağlıyor.

V11’i kimler kullanmalı?
V11 dijital ink-jet kullanan tüm boyutlardaki yazıcılar için güçlü bir RIP çözümüdür. İster kişiye özel ister yüksek hacimli üretim için kullanın, donanım yapılanmanız ne olursa olsun Calder V11 işlemlerinizi daha tasarruflu hale getirecek.

V11’in katkıları nelerdir?

Print BleedCaldera V11 keten bezi kenar bitirme işlemleri ve uçtan uca veya şekillendirilmiş baskılarda avantaj sağlayan PrintBleed pixel eşlenikleme(klonlama)teknolojimizi tanıtıyor. PrintBleed bas-kes tekstil, endüstriyel veya fine art baskıda tam hassasiyet için yeni bir yol açıyor. V11 pikselleri tekrarlayarak kesim uçlarındaki beyaz kenarlıkların oluşumunu engeller bu da; desenlerin ve maskelerin üstün sonuçlar için jilet gibi keskin bir hassasiyetle işlenmesi anlamına geliyor.

Caldera Güçlü renk kontrolü

Caldera serisinin kapsamlı renk yönetimindeki ünü en güncel Adobe PDF Print Engine (APPE4) ve bir sürü başka özellikle donanımlı olan V11 ile daha da artıyor.

  • V11 APPE 4’ün tüm gücünü önceki versiyonlarından bile daha pürüzsüz gölgeler ve gradyanlar artı genişletilmiş spot renk işlemesi yaratmak için kullanır;
  • V11’in üstün renk düzeltmesi artık ana renkleri de kapsıyor aynı zamanda RGB ve işleme mürekkep modlarında son dakika modifikasyonlarına olanak sağlıyor.
  • APPE’yi kullanan V11, PDF’lerde spot renk kanallarını 21’den 127 spot renge kadar arttırıyor
  • Bas&İçeri aktar ile, baskı; metal,halı, kürk ve diğer standart olmayan substratların gelişmiş işlenmesini sağlayan doğru profiller için kompleks medya ve aktarma ölçülerini hedefliyor.

Gelişmiş teknolojiler

Caldera V11’in arkasındaki RIP cihazının özü; baskı sürecinizi kolaylaştıran ve hızlandıran birçok güçlü özellik sunuyor.

  • V11, OpenCL dilini kullanarak bilgisayar donanımınızdan maksimum güç çeker bu da sistem elementleriyle baskı verilerini daha verimli şekilde değiştirmesine olanak sağlar.
  • Paralel İşleme akıllı CPU ve GPU kullanımıyla RIP süresini kısaltır.
  • V11’nin algoritmaları; baskı kümeleri, yüksek hızlı dijital presler ve endüstriyel üretimden avantaj sağlamak için üretilen iş hacmini arttırarak bu kapasiteden en iyi şekilde faydalanır.

Terbiye işlemlerinde zaman tasarrufu

V11 Trim-O-Matik Combine trimmer izlerini kesme veya biçme izleriyle birleştirerek terbiye işlemi gerçekleştirme zahmetini ortadan kaldırır, RIP’in içindeki ek açıklamalar ve kodlar ile düzeni sağlayarak baskı sürecinizin sonunda size zaman kazandırır.

Yazılım iş akışınızı entegre edin

Birçok baskı servisi farklı yazılım modüllerini (ERP, CRM, faturalama, fiyat verme…) tek bir iş akışına doğru çekiyor. Calder Nexio’yu kullanan V11, yazılım takımları arasında iş bilgileri iletişimi kuran yeni özellikler içeriyor; bu da size gelişmiş bağlanılırlık için tam ve doğru JDF(İş tanımlama formatı) iş etiketleme imkanı sunar.

Hayatınızı kolaylaştırmak ve üretiminizi hızlandırmak için tasarlanan yeni V11 siz ve sınırlamasız bir baskı arasında duran engelleri kaldırır.

 

Senkronize operatörler, profiller ve güncellemeler

Yeni Senkronize & Dağıtım özelliğiyle V11; baskı operatörlerini, medya profillerini ve versiyon güncellemelerini üretim kurulumunuzda senkronize etme özelliğini taşır. Bunun sonucu ise birden fazla merkeze gönderilen konfigürasyon ile azalan kurulum süresidir.

Yaratıcı mürekkep uyarlaması

Proses mürekkepler ve vernik, metalik, beyaz gibi özel uygulamalar baskı öncesinde farklı yazıcılar arasında sürekli olarak vakit kaybetmeden dağıtım yapabilmeniz için modernize edildi.