Türk baskı pazarında Pigment Reklam tarafından temsil edilen swissQprint, LED modellerine bir yenisini ekledi. Mayıs 2017’de gerçekleştiren FESPA Digital 2017 fuarında Nyala LED ve Impala LED modellerini tanıtan swissQprint, Kasım 2017’de Oryx LED modelini pazara sunmaya hazırlanıyor. Nyala LED ve Impala LED ile üst/ endüstriyel ve orta sınıf baskıcılara yeni avantajlar getiren firma, Oryx LED ile baskı işinde düşük hacimle çalışan firmaların daha fazla karlı işlere odaklanmasına yardımcı olacak.

Düşük Hacimde Yüksek Kalite İçin Geliştirildi

swissQprint’in pazarda kabul görmüş modeli Oryx, rafine bir mekanik altyapı üzerinde geliştirilerek, çevre dostu ve son derece ekonomik LED teknolojisine dönüştü. Yeni Oryx LED modeli, düşük hacimlerde yüksek kalitede baskı gerçekleştiren bir baskı makinesidir. 2,5x2m flatbed baskı makinesi saatte maksimim 65 metrekare üretkenliğe sahip ve 9 adet serbestçe yapılandırılabilen renk kanalı ile tesislere yeni baskı olanakları sunuyor.

swissQprint’in ilk nesil Oryx ve 2. nesil Oryx2’yi takiben LED kürleme teknolojisine sahip Oryx LED pazarla buluşmasına az kaldı. LED teknolojisinin net avantajları dikkat çekiyor; LED sistemler çevre dostu olmakla birlikte ekonomiktir. Bu makineler cıva atığı veya ozon emisyonu üretmezler. İlaveten, kesinlikle lamba bakımına ihtiyaç duymaz ve mütevazi bir güç tüketimi sağlar. Buna karşılık toplam sahip olma maliyeti de düşüktür.

Geleneksel sistemlerle karşılaştırıldığında, Oryx LED çok daha geniş bir uygulama yelpazesine sahiptir ve düşük ısı emisyonu sayesinde malzeme kullanımı ile ilgili daha az sorun gösterir.

Tüm bunların yanı sıra, Oryx LED, kaya gibi sağlam bir altyapıya dayanıyor. Taşıma ve baskı sistemi mekaniği, önceki modellerden daha yüksek bir hassasiyete sahiptir, bu nedenle baskı işlemi daha hassastır.

Düşük hacimlerdeki yüksek kalite taleplerine ulaşmakta Oryx LED, kesin sizin çözümünüzdür. Oryx LED, 2,5×2 metre baskı yatağına sahip ve saatte maksimum 65 metrekare baskı hızına sahip. Baskı işini son derece özenle yürüten, ekonomik ve kullanıcı dostu bu yeni model, Kasım 2017’den itibaren satışa sunulacak.

Büyükler Ligine Giriş

Oryx LED’in gerçekleştirebileceği uygulamaların genişliği, geleneksel geniş formatlı baskı makilerinin ufkusun çok ötesine ulaşıyor. Yeni bölgeyi keşfedin ve canlı çözümlerle pazarı şaşırtın. Çalışırken, dalgalı (ondüleli) film ve kabarık karton/mukavva kenarları gibi malzemeler hiç engel çıkarmaz. Bunun nedeni, serin LED kürlemesinin ısıya duyarlı ortamlarda hassas olmasıdır, bu nedenle tüm boyutlarda sabit kalır. Oryx LED’le kazançları bekleyebilir, reddetmezsiniz.

Bekleme ve lamba bakımının sona ermesi

LED lambaları ısıtma veya soğutma süresi olmadan daima hazırdır. Sabah ilk iş veya iş molasından sonra baskı makinesinin hazır olması için beklemeniz gerekmez. LED sistemi bakım yaparken sadece yarar sağlar; lambalar, baskı makinesinin kendisi ile aynı hizmet ömrüne sahiptir ve bu da çok uzundur. Lambaya bağlı duruş süreleri, yedek parçalar ve bakım maliyetleri ortadan kaldırılmıştır. Genel olarak Oryx LED, yüksek kullanılabilirlik ve mütevazi toplam sahip olma maliyeti ile hedefe ulaşıyor.

Tabya boyunca hassasiyet

Oryx LED çok yönlüdür. İşte yapabileceklerinizin bir kaçı; yol kenarındaki bir etkinlik posterinden, kompleks bir reklam afişine ve güzel sanatlar alanındaki onlarca uygulama. Hatta taslak baskılar bile kabul edilebilir hale geliyor. swissQprint sistemleri, güvenilir hassasiyetle basmaktan başka bir şey yapmaz. Bundan çok daha fazla olarak kullanıcı dostu ve birçok pratik özellik sunuyor.

Pigment Reklam, 7-10 Aralık tarihleri arasında katılacağı FESPA Eurasia 2017 fuarında, sektörü ve ziyaretçilerini swissQprint’in yeni LED çözümleri detaylı olarak bilgilendirecek. Bu teknoloji gösterisi için şimdiden ajandanızda yer açın.

Pigment Reklam

 Reklam sektöründe 10 yıllık deneyimin verdiği güçle 2010 yılında kurulan Pigment Reklam, sektörün talep ettiği yüksek teknoloji ürünleri ve reklam malzemeleri satış ve pazarlamasını gerçekleştiriyor. swissQprint, HandTop ve WIT-COLOR UV dijital ve solvent baskı makinalarının yanı sıra, baskı kafaları, boya, yedek parça, sarf malzemesi ve 2. el makine satışı hizmeti veren Pigment Reklam, güçlü bir teknik servise sahip. Pigment Reklam kesim teknolojilerinin güçlü markası bullmer’in grafik segmenti distribütörlüğünü de yürütüyor.

Yurt dışında eğitim görmüş uzman kadrosu ile; Vutek, HP Scitex, Gandi JetI AGFA, DGI, Seiko, OCE, Durst, Virtu ve Infınıty gibi küresel markalara teknik servis hizmeti sunan Pigment Reklam, Spectra, Xaar, Konica, Epson ve Seiko kafalar için sertifikalı mürekkep satışı ve her türlü yedek parça tedariği sağlıyor. Firma aynı zamanda, Türkiye’de genelde göz ardı edilen baskıda doğru renklerin alınması konusunda ICC Profil yapımı ile birlikte PANTONE kodunu alabilmeye imkan tanıyor. Genç ve yenilikçi bir vizyona sahip olan Pigment Reklam, operatör ve halk sağlığı için ciddi önem taşıyan ürünlerini piyasaya sunuyor.

Basın bültenine ve yüksek çözünürlüklü görseller için tıklayınız