Dijital baskıda LED teknolojisini yeniden tanımlayan swissQprint; Nyala LED ve Impala LED baskı makineleriyle FESPA 2017 fuarında büyük ilgi gördü. Sağlamlık, yüksek hız ve kalite, çevre ve kullanıcı dostu özellikler bu yeniliklerle gelen avantajlardan sadece bir kaçı.

Müşteri talepleri ekseninde hızlı, esnek ve verimli çözümler geliştirmek zorunda olan dijital baskı endüstrisi, swissQprint’in iki yeniliği ile FESPA 2017 Hamburg fuarında tanıştı. Pigment Reklam’ın Türkiye’de temsil ettiği firma Nyala LED ve Impala LED dijital baskı makineleri ile FESPA fuarının gözdesi oldu. Yoğun ilgi gören yeni LED baskı makineleri, alışılmış swissQprint hızını ve kalitesini bir adım öteye taşımayı başarıyor. Baskıcılara yeni baskı olanaklarıyla yeni karlı uygulamalar ve yeni pazarlar teklif ediyor.

FESPA fuarı boyunca swissQprint standında ziyaretçilerle bir araya gelen ve yenilikleri tanıtan Pigment Reklam firma sahibi Serkan Çağlıyan, gördükleri ilgiden memnun olduklarını söyledi. Çağlıyan şunları söyledi; “FESPA her zaman küresel dijital baskı endüstrisi için önemli bir buluşma noktası olmuştur. Bu nedenle swissQprint yeni lansmanları için FESPA’yı tercih ediyor. Bu yıl tanıtılan Nyala LED ve Impala LED baskı makineleri etkileyici verimlilikleri, hızları ve yüksek baskı kaliteleri ile fark yaratmayı başardı. Ziyaretçiler tek bir tuşla başlayan baskı sürecindeki inanılmaz kısalmayı deneyimledi.  Pazarda genelde hız artışı nedeniyle kalite düşüşü yaşanırken, swissQprint kalite beklentilerini de zirveye taşıdı. Yeni LED çözümler müşterilerimizin uygulama alanlarını ve malzeme kullanımını çeşitlendiriyor, onların iş potansiyellerini arttırıyor. Bu da swissQprint’i tercih etmek için yeterli bir sebeptir.”

Yeni LED Çözümler verimli, hızlı ve çevre dostu

Dijital baskıda LED kürlemeyi ileri boyutlara taşıyan Nyala LED ve Impala LED güçlü teknik altyapılara sahip. Makinelerin çok yönlü, son derece karlı ve çevre dostu olduğunu vurgulayan Serkan Çağlıyan, enerji tüketiminin ciddi ölçüde (%50) azaltıldığını kaydetti. Çağlıyan; “Makinelerin teknik donanımı güçlendirildi. Nyala LED 3.2×2 metre ve Impala LED 2.5×2 metre boyutlarında baskı alanlarında, ömürlerinin sonuna kadar aynı standart ve kalitede baskıyı garanti ediyor. Hassas damlacık yerleştirme ile baskının genelinde homojen bir görünüm elde ediliyor. 9 renk kanalının özgürce yapılandırılabildiği Nyala LED saatte 206 metrekare ve Impala LED 180 metrekare baskı yapabiliyor” dedi.

Nyala LED ve Impala LED seçenek zengini

Nyala LED ve Impala LED standart donanımını müşterinin ihtiyaçlarına göre genişletebilecek seçeneklerle pazara tanıtıldı. Soğuk LED kürleme ile gerilimsiz rulodan ruloya baskı sağlayan yeni makineler ayrıca pahalı LED boyalarla değil swissQprint’in standart boyaları ile de çalışabiliyor. Hatta ısıya duyarlı malzemelerin baskısı hiç bu kadar kolay ve rahat olmamıştı.

Yüksek hızlı canlı ve göz alıcı baskılar için, dört kat CMYK yapılanmasını tanımlayan 4×4 varyasyonlarını ilk kez bu yılın başında tanıtan swissQprint, LED çözümlerinin de 4×4 varyasyonlarını opsiyonel olarak sunuyor. İnce filmler, kağıt, tahta ve narin tekstiller gibi birçok malzemeye baskı yapabilen Nyala LED ve Impala LED baskı makineleri, yüksek kaliteli POS öğeleri, afişler, panolar, arkadan aydınlatmalı tabelalar gibi birçok uygulama için mükemmel bir çözüm olarak sunuluyor.

swissQprint’in yeni LED modelleri, büyük boyutlu panoları ve zorlu rulo medyaların baskı işlemi sırasında tam güç vakum altında sıkıca tutan dahiyane board (pano) seçeneği ile donatıldı. Baskı ışınları levhanın sonuna geldiğinde, gelişmiş bir besleme sistemi baskı malzemesini otomatik olarak alır ve otomatik olarak ilerletir. Baskı yeni bir malzeme yerleştirilir yerleştirilmez devam ediyor.

Bir başka opsiyon robotik kol (Rob) ise baskı makinesine malzemenin otomatik olarak yüklenmesini ve işlemi bitmiş basılı ürünün boşaltılmasını sağlıyor. Böylece yükleme ve boşaltma için bir eleman ihtiyacı ortadan kalkarken, personel kaynaklı hataların da önüne geçilmiş oluyor. 7/24 çalışabilen Rob, endüstriyel üretim yapan ve vardiyaları yoğun işletmeler için ideal bir çözüm sağlıyor.

Üretkenliği arttıran bir başka seçenek olan Tandem ise, makinenin önünde ve arkasında baskı işleminin eşzamanlı yapılmasını sağlıyor. Böylece makine Tandem’in Adım ve Tekrar (Step &Repeat) ilkesi ile üretkenliğini %37 arttırabiliyor.

FESPA Fuarında swissQprint 2 EDP Ödülü Kazandı

AR-GE ve inovasyona büyük önem veren swissQprint’in dijital baskı sektörüne sürekli yenilikler sunduğunu söyleyen Serkan Çağlıyan, bu yeniliklerin pazarda her zaman takdir edildiğini belirtti. Çağlıyan şunları söyledi; “Yenilik atan bir kalp gibidir, başarı için bunun hiç durmaması gerekiyor. FESPA 2017 fuarı sırasında dağıtılan EDP Ödüllerinin ikisini swissQprint kazandı. Geçen yıl tanıtılan Robotik kol (Rob) ile en iyi hardware, robot ödülünü alırken, Nyala 2’nin 4×4 versiyonu ile 250 m2/saat’e kadar en iyi flatbed/hibrid baskı makinesi ödülüne ulaştı. Bu ödüller yenilikçi yüzümüzün ve misyonumuzun taçlandırılmasıdır”

FESPA 2017 fuarında tanıtılan Nyala LED ve Impala LED baskı makinelerinin Türk baskı sektörüne avantajlar sunacağını vurgulayan Serkan Çağlıyan, Pigment Reklam olarak swissQprint’e ve diğer markalara güçlü bir teknik destek verdiklerini sözlerine ekledi.

Pigment Reklam 

Reklam sektöründe 10 yıllık deneyimin verdiği güçle 2010 yılında kurulan Pigment Reklam, sektörün talep ettiği yüksek teknoloji ürünleri ve reklam malzemeleri satış ve pazarlamasını gerçekleştiriyor. swissQprint, HandTop ve WIT-COLOR UV dijital ve solvent baskı makinalarının yanı sıra, baskı kafaları, boya, yedek parça, sarf malzemesi ve 2. el makine satışı hizmeti veren Pigment Reklam, güçlü bir teknik servise sahip. Pigment Reklam kesim teknolojilerinin güçlü markası bullmer’in grafik segmenti distribütörlüğünü de yürütüyor.

Yurt dışında eğitim görmüş uzman kadrosu ile; Vutek, HP Scitex, Gandi JetI AGFA, DGI, Seiko, OCE, Durst, Virtu ve Infınıty gibi küresel markalara teknik servis hizmeti sunan Pigment Reklam, Spectra, Xaar, Konica, Epson ve Seiko kafalar için sertifikalı mürekkep satışı ve her türlü yedek parça tedariği sağlıyor. Firma aynı zamanda, Türkiye’de genelde göz ardı edilen baskıda doğru renklerin alınması konusunda ICC Profil yapımı ile birlikte PANTONE kodunu alabilmeye imkan tanıyor. Genç ve yenilikçi bir vizyona sahip olan Pigment Reklam, operatör ve halk sağlığı için ciddi önem taşıyan ürünlerini piyasaya sunuyor.

Basın bültenine ve yüksek çözünürlüklü görseller için tıklayınız